W pażdzierniku w siedzibie naszej Izby gościliśmy terapeutów z Instytutu Psychoimmunologii w Warszawie.Instytut jest pionierską, istniejąca na rynku od 2004 roku placówką specjalizującą się w profilaktyce przeciążenia i wypalenia zawodowego.

20151010_eichelberg02Wykładowcami byli między innymi założyciel i współtwórca IPSI Wojciech Eichelberger – psycholog, wybitny polski specjalista w profilaktyce i terapii stresu oraz Krzysztof Kaluta, trener, coach, psychoterapeuta i psycholog biznesu.

Spotkanie zatutułowane Psychologia kontaktu z pacjentem jest programem edukacyjnym przeznaczonym dla lekarzy i lekarzy dentystów. W trakcie wielogodzinnego spotkania poruszano zagadnienia budowania skutecznej, opartej na zaufaniu relacji z pacjentem oraz przedstawiano narzędzia zapobiegające wypaleniu zawodowemu.

Spotkanie poza częścią wykładową składało się z interaktywnej części warsztatowej. W kursie uczestniczyło ponad 70 lekarzy i lekarzy dentystów. Wszyscy uczestnicy poza certyfikatem otrzymali od wykładowców płytę CD z materiałami edukacyjnymi.

Wywiad z Wojciechem Eichelbergerem na łamach miesięcznika „Medicus”.